KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9365254
nr 936 5254
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Akvarell, Jan Naliwajko (f. 1938), Kvinna, signerad. 1996, 26x21
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 26 januari 2015
kl 19:44:26
100 kr
150 kr
350 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko